AktualnościOświadczenia

Apel Towarszystwa Dziennikarskiego w sprawie powołania Rady Mediów Narodowych – zostawcie Radę Prawu i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło trzy kandydatury swoich posłów na członków Rady Mediów Narodowych, teraz oczekuje na kandydatury partii opozycyjnych. Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do tych partii: nie wysuwajcie żadnych kandydatur, zostawcie Radę Mediów Narodowych PiS.

Wchodząc do Rady nie uzyskacie żadnego realnego wpływu na media publiczne, za to weźmiecie odpowiedzialność za ich kształt. Udział przedstawicieli opozycji w Radzie Mediów Narodowych pełni tylko funkcję alibi dla dalszego upartyjniania TVP i PR i ich podporządkowania rządzącej partii. W ostatecznym rachunku będziecie ponosić odpowiedzialność za rządową propagandę. Polityków opozycji, którzy mają w tej sprawie wątpliwości zapraszamy do oglądania TVP.

Apelujemy raz jeszcze do opozycji: zostawcie Radę Mediów Narodowych Prawu i Sprawiedliwości. Przeforsowali ustawy podporządkowujące bezpośrednio media publiczne politykom, spacyfikowali te media i przeprowadzili w nich personalną czystkę – niech ponoszą teraz za to odpowiedzialność.

Towarzystwo Dziennikarskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *