Kronika upadków medialnych

25 czerwca 2018

25 czerwca BBC w programie „Newsnight” pokazało reportaż o zeszłorocznym panelu dyskusyjnym podczas polonijnych targów książki w podlondyńskim Slough. Nacjonaliści z Polski dyskutowali tam o zagrożeniach, które wielokulturowość i islam stanowią dla Europy, „ojczyzny białego człowieka”, jak określił to jeden z nich.

Moderatorami panelu byli Marcin Rola z wRealu24.pl i Jacek Ożóg z Telewizji Republika, a udział w niej wzięli m.in. Witold Gadowski (SDP), Wojciech Sumliński, Tadeusz Płużański (dyrektor ds. publicystki i reportażu TAI TVP), Piotr Gociek (Polskie Radio), ks. Jarosław Wąsowicz (duszpasterz polskich kibiców piłkarskich), Leszek Żebrowski (doradca Ruchu Narodowego), Rafał Ziemkiewicz i Jacek Komuda.

Gros czasu w materiale BBC poświęcono Marcinowi Roli, znanemu z nazywania muzułmanów „pedofilami”, „dzikusami” i „gwałcicielami”. Rola skomentował ten materiał następująco: „Pamiętajcie, że ci mentalni szmalcownicy, którzy tutaj donoszą, ci właśnie prawdziwi faszyści, zwykłe naziole, którzy donoszą gromadnie na patriotów, Polaków, dorabiają taką gębę Polakom, polskim rodzinom. Oni niszczą także obraz Polski i Polaków. Ja wątpię, żeby to były osoby niecelowe. To jest agentura wpływu”.

Targi i panel sponsorował polska ambasada w Wielkiej Brytanii za zgodą polskiego MSZ.

Więcej: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/marcin-rola-wrealu24-pl-w-newsnight-bbc-jako-gloszacy-mowe-nienawisci-wobec-muzulmanow-rola-to-dzialania-agentury-wplywu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *