Aktualności

Wiadomości, czwartek, 18.10.2018

Kuba Karyś

Wiadomości, 3 dni do wyborów, zaprasza Krzysztof Ziemiec, będzie o komisji śledczej VAT

Headline:
Taśmy Pomysł PO na służbę zdrowia – Arłukowicz klnie / relokacja uchodźców powstrzymana – Morawiecki mentor mówi, że oni zrozumieli w którą stronę Unia ma iść / Archeologia – stare garnki na Mazowszu

1. Były minister PO Ćwiąkalski stanął przed komisją VAT. Za PO zamknięto wiele lokalnych połączeń kolejowych (o tym było wczoraj). W tym samym czasie budżet tracił na VAT – luka z czasów PO to 250 mld złotych. Ćwiąkalski był min. sprawiedliwości PO, expert jest z „Gościa niedzielnego” – teraz jest super, bo likwiduje się mafię VAT-owską (strzelanka), więc z tych pieniędzy będą lokalne połączenia kolejowe.

2. Nowe taśmy. Arłukowicz kazał zamykać szpitale, nie było kasy, a teraz namawia pielęgniarki do strajku. A obecny minister zdrowia mówi: „trzeba było mieć odwagę i zwiększyć nakłady na służbę zdrowia.” Archiwalny Rostowski mówi, że „nie ma kasy”. A niektóre samorządy se poradziły – aha. Ekspert już wprost podpisany jako kandydat do Rady Miasta Warszawy z PiS (Gazeta Bankowa) mówi, zadłużało się, oddawało samorządom, a te sprzedawały. A wtedy przecież płynął strumień kasy z Unii. I była kontrola NIK – a tu Bieńkowska nagrana mówi, ze kontrola wyszła dobrze, tak jak miała wyjść. No to bach wracamy do przeszłości i do płaczącej Sawickiej i prowokacji agenta Tomka. No na koniec Tusk oczywiście ale nie mówi tylko słyszymy, że plan prywatyzacji szpitali Platforma wpisała do programu wyborczego.

3. Kampania. Jaki będzie 36 godzin na nogach, a zaczyna od tego, ze Platforma oddawała nieruchomości grupom przestępczym. Ale kampania to też spoty wyborcze i Jaki punktuje Trzaskowskiego za brak doświadczenia w samorządzie. Pojawia się napis Jaki – Trzaskowski 6-0. Trzaskowski będzie budował edukacyjne place zabaw i „odcina się od HGW”. Mówi co prawda tylko, że jest innym człowiekiem, jest młodszy, ma małe dzieci ale who cares. Zła Platforma mówi, że musi obronić Warszawę przed PiSem, a Schetyna w Białymstoku też krytykuje PiS. „Żaden Kaczyński, Morawiecki czy Ziobro nie oderwie Polski od UE”. Zjednoczona Prawica nie mówi o tym ani słowa i tu piękny długi fragment spotu Morawieckiego (ciekawe gdzie kandyduje  ). Członkowie rządu wspierają gdzie mogą, Brudziński w Karczewie, jakiś minister w Częstochowie. Wracają też drogi lokalne i będzie super.

4. Unia ma problem z kryzysem migracyjnym. Unia wsłuchuje się w głos Polski. Morawiecki zrobił sobie zdjęcie z Merkel i mówi, że „RE zrozumiała w którą stronę Unia ma iść”. Dotychczasowa polityka Unii się nie sprawdziła pada bodajże trzeci raz. Ekspertka jest z wPolityce i płynnie przechodzimy do Brexitu, a grupa wyszehradzka rośnie w siłę i się spotkała z premierem Japonii.

5. Na finiszu kampanii wraca kwestia uchodźców i znowu wraca ten straszny spot PiS. Teraz już reporter mówi tekstem ze spotu o zamieszkach i rozbojach. Ekspert z wPolityce znowu powtarza: „dziś już wiemy, że wzrasta zagrożenie terrorystyczne” jak prawdę objawioną. O tym że zgodził się na uchodźców rząd PO słyszymy już bodajże trzeci raz. Ale PiS bohatersko zablokował i popatrzcie nic się nie stało. Nic nam nie zrobili. Tylko ci źli samorządowcy z PO (sic!) – tak naprawdę byli to prezydenci miast metropolii – podpisali deklarację, a teraz się wycofują – donosi reporter, który zapewne nie czytał deklaracji i cytuje Truskolaskiego z Białegostoku, który mówi to co wszyscy wiemy, że za przyjmowanie uchodźców odpowiada rząd. I uwaga pojawia się pierwszy od dwóch dni ekspert z doktoratem. I dalej już leci spot PiS – Płażyński mówi nie, a Jaki siedział kiedyś w Nicei w miejscu, gdzie był zamach i nie dopuści do tego w Warszawie. A zamachu jak wiemy dokonał imigrant. Trzaskowski nie zajął stanowiska, choć słyszeliśmy go w tym materiale już kilka razy.

6. CBŚ rozbija gang śmieciowy.

7. Rocznica śmierci ks. Popiełuszki. Obchody rozpoczęły się już dzisiaj i kogo widzimy – Dudę.

8. Zmarł Piotr Pawłowski – pogrzeb założyciela „Integracji”

9. Taśmy. Zdeprawowani władzą politycy PO-PSL. Kosiniak tłumaczy Pawlakowi, że partia jest zdeprawowana. Ekspert z uwaga: Agencji Informacyjnej czymkolwiek by nie była mówi o obrazie partii patologicznej. No i jedziemy bez trzymanki, że samo zło i dojeżdżamy do wieku emerytalnego i OFE. No i tłuczemy powtarzanymi taśmami wracając do Chełma i już dzisiaj prawdopodobnie (a nie na pewno) pijanego radcy prawnego urzędu. Urząd oczywiście SLD, plujka z nepotyzmu autorstwa Tarczyńskiego i lecimy do Łodzi, gdzie na posesji marszałka województwa (oczywiście z Platformy) leży nawalony w sztok facet. Poparcie dla Platformy wycofuje były wojewoda wrocławski – nikt nie pyta dlaczego wrocławski, a to dlatego, że pan Muszyński był wojewodą przez kilka miesięcy na przełomie 1990/91. Nie wiem jak się platforma po takim ciosie podźwignie. A problemy z przypomnieniem sobie sukcesów PO ma sam Schetyna mówi reporter: 
– Jakie sukcesy PO by pan wymienił? 
– dwie sekundy ciszy i zagadana przez reportera odpowiedź na zakończenie materiału.

10. Instrukcja obsługi wyborów i zachęta, że trzeba iść. A po głosowaniu wieczór wyborczy w TVP – zajawka.

11. Morawiecki daje 15 baniek na siatkówkę. Mówi też minister Bańka. 

12. Archeologiczne odkrycie średniowiecznego zamku na Mazowszu. A w headzie pokazywali garnki.

A gościem Wiadomości będzie sędzia Hermeliński przew. PKW.

PS. Po wczorajszym dniu – dzisiaj mi się nawet nie chce wszystkiego sprawdzać. Muszę kiedyś zmontować takiego jednego newsa. Będzie ubaw.