Aktualności

Wiadomości, wtorek, 16.10.2018

Kuba Karyś

WIADOMOŚCI.
Do wyborów 5 dni, czyli opluj zawsze coś przylgnie.

 1. Specjalne wydanie Wiadomości, Holecka w Watykanie, a Ziemiec w Krakowie i mówi, że obecność JPII tutaj czuć. Dużo opowieści w tym w o kremówkach i aborcji. Mija 15 minut – wracamy do Warszawy.
 2. Wsparcie rządu dla rolników – będzie super.
 3. Zagłębie Miedziowe – podatek zwany jest daniną, dopóki się nie okazuje, że KGHM może zostawi 3 procent w regionie i staje się podatkiem. Daninę wprowadził oczywiście Tusk. W podatek zmienił ją Morawiecki. Będzie super.
 4. Mierzeja Wiślana 😂 będzie przekopana za cztery lata i będzie super.
 5. WYBORY: Warszawa – Jaki uważa, że dobra współpraca samorządu z rządem to podstawa – patrz most południowy (też nie rozumiem), a ten Trzaskowski to nie widzi związku między samorządem a rządem – dowodem ma być ta setka kandydata: „spotkałem się na Służewcu z ludźmi i nie pytali o politykę krajową tylko o Warszawę.”
  A tymczasem w Bydgoszczy PiS nietypowo – Tomasz Latos chce zorganizować otwartą strefę rekreacji – nie wiemy co to jest, ale szanujemy decyzję, bo na Pomorzu czarne chmury nad prezydentem Pawłem Adamowiczem, gdyż ma teściową i coś tam mętnie bardzo się dzieje jak twierdzi „wPolityce” – nie wiemy za bardzo co, ale już czekamy na jutro, bo się na pewno wyjaśni.
  A w Chełmie natomiast „opozycyjny samorząd w pigułce”, bo w czasie wizyty w jednej z miejskich spółek poseł PiS wyczuł alkohol w gabinecie jednego z radców prawnych.
  Nie wiemy co bierze autor materiału Konrad Wąż, ale chętnie poznamy dilera.
 6. Rafał Trzaskowski powinien kandydować w Australii, bo wraca w Wiadomościach jak bumerang – a dlaczego? Mógł zablokować zwroty kamienic, ale skubaniec tego nie zrobił – i znowu to ujawnia „wPolityce”. Gdy Trzaskowski był ministrem administracji i cyfryzacji umożliwiono zwrot aż 55 nieruchomości. Oczywiście natychmiast nasuwa się pytanie, kto był wtedy ministrem zdrowia szczególnie psychicznego, bo to ważne dla autorów tego newsa, ale co tam – brniemy dalej. Trzaskowski mówi, że ministerstwo wydawało jak zwykle decyzje techniczne, pan reporter Bartłomiej Graczak (pewnie również – dziennikarz) komentuje newsa – „nie techniczne, ale kluczowe” przywołując decyzję SN odwołującą się uwaga nie do ministerstwa, ale do ratusza – i to uwaga – wyrok z 2010 roku, więc nie wiemy, której kamienicy i czyjej decyzji dotyczy. A może świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego? Trzaskowski objął ministerstwo cyfryzacji w grudniu 2013, ale kogo to obchodzi 🙂
 7. Taśm ciąg dalszy – podwyższenie wieku emerytalnego i zabranie pieniędzy z OFE to uwaga: „najgorsze historie” mówił Graś do Kulczyka. Walimy w PSL, w Kosiniaka, Piechocińskiego, a zestaw ekspertów to Maliszewski, Król, Pereira i pani z wPolityce. Oczywiście nie odnoszą się do konkretów tylko do wrażenia i płynnie przechodzą do górnictwa. A tam już płonące opony, manifestacje i uwaga: tuż po rozmowie Grasia z Kulczykiem „rozpoczyna się rządowa akcja wygaszania kopalń”. Kopalnie jak widać „wygaszone”, ale ciemny lud to przecież kupi.
 8. No i wciąż można się dopisać do spisu wyborców, a w stolicy zrobiło to 15 tys. osób – z dumą oznajmiamy i nie ma nic o autokarach zjeżdżających z całej Polski z wycieczkami elektoratu. Jingiel.
 9. Zmarł dziennikarz PR i TVP Bogdan Sawicki, miał 51 lat i to smutna wiadomość, bo smutno, gdy ludzie młodo odchodzą, szczególnie uśmiechnięci i jak ze zdjęcia wygląda fajni, a na dodatek z Lata z Radiem.
 10. A potem w świątyni opatrzności bożej oratorium na rocznicę papieża., więc pewnie zaraz wrócimy do Watykanu i Krakowa…
 11. A jednak do Krakowa i Ziemiec na żywo gada z biskupem Jędraszewskim – taka zapowiedź wywiadu. Z Jędraszewskim konsekrowanym przez Paetza wyznawcą Smoleńszczyzmu, zagrożenia białej rasy w Europie, uznającym nazistów i komunistów za fajnych, bo tam nie było gender. To tak w rocznicę i ku czci JPII.