Aktualności

Wiadomości, piątek, 19.10.2018

Kuba Karyś

Ostatnie Wiadomości przed ciszą wyborczą, pękam z ciekawości – wita Danuta Holecka.
HEADLINE: Na finiszu kampanii wyborczej seria dobrych wiadomości dla Polaków – „jest nareszcie tak jak powinno być”/ Kaczyński: „nie widzę miejsca dla Polski poza Unią” wbrew faktom opozycja straszy Polexitem/ Miś Uszatek… bezcenna kolekcja studia Semafor ocalona.

1. Kampania. Jedni mówią o konkretach, inni składają obietnice. W Radomiu jest super, bo zachodnia obwodnica miasta właśnie dzisiaj otwarta – „jest nareszcie tak jak powinno być” – budowę współfinansowaną ze środków unijnych rozpoczęto za poprzedniego rządu, ale o tym nie wspominamy – jest Karczewski, Suski, ksiądz i kandydat na prezydenta Radomia, który mówi, że dali radę jakby sam ten asfalt wylewał.
A Błaszczak też w Radomiu spotkał się z pracownikami zbrojeniówki, którzy mają pracę tylko dzięki kontraktowi na karabinki, choć wiemy przecież, że fabryka jest w świetnej kondycji,a le kogo to obchodzi.
Deputaty węglowe przyznane, 25 tys. osób dostanie 10 tys. za utratę prawa do bezpłatnego węgla. Rząd otwiera likwidowane przez PO-PSL lokalne posterunki policji. Brudziński otwiera w zach-pom. Ja nieśmiało przypominam, że protest policjantów nadal trwa, a Brudziński mówi, że nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie.
Płynnie przechodzimy do mafii podatkowych wyłudzających miliardy, bo przecież stąd są pieniądze na programy prospołeczne. Minister Rafalska popiera, a w przyszłorocznym budżecie „bańki od Bańki”, czyli sport, sport i jeszcze raz sport dla wszystkich – hale, boiska i co stryjenka winszuje.
Pojawia się Wasserman w Krakowie, a reporter powtarza sakramentalne i znane już teksty, że podstawą jest współpraca harmonijna samorządów z rządem, „nowy prezydent to „som” nowe możliwości” dodaje Wasserman, ale stoi koło niej Terlecki. (całość 3 min. 44 sek)
Tymczasem w innej części laboratorium Koalicja Obywatelska finiszuje na Śląsku. Budka, Schetyna (wzywa do głosowania na KO) reporter rozczarowany, że nie ma programu dla samorządów, za to jest straszenie PiS-em i mowa o Polexicie. Lubnauer co prawda mówi, że „nie pozwolimy się nigdy wypchnąć z Europy”, ale kto by tam słuchał. (42 sek.)
Na koniec Kaczyński w Zamościu znowu powtarza o koniecznej współpracy samorządu z rządem. ( 33 sek.)
Marcin Szypszak kończy zapowiedzią ciszy wyborczej,a Holecka zaprasza na rozmowę o samorządach z Morawieckim po Wiadomościach. W całym materiale nie wystąpił w zasadzie żaden kandydat w niedzielnych wyborach.

2. Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość. Jaki walczy z Trzaskowskim, a Trzaskowski jedzie, jak się okazuje nielegalnie na specjalnie chronione lotnisko Okęcie, które wydaje nawet ponoć oświadczenie. Nie wiadomo na czym ten „nielegal” polegał, wiadomo, że Jaki dogania Trzaskowskiego (42,9%- 37,7%) jak podają najnowsze sondaże. Nie wiadomo jakie sondaże, bo te inne pokazują 42-49% do 30-33%, ale kogo to obchodzi. Natomiast Jaki mówi, że nikt nie wierzył,ale „teraz możemy wygrać” i „jesteśmy coraz bliżej”, a reporter, że Jaki był przez całą kampanię przynajmniej o krok przed konkurentem, kampania jest świetna, wszyscy go chwalą, nawet konkurenci, leci spot Jakiego, prof. z KUL-u chwali (pierwszy profesor w Wiadomościach od bodajże dwóch dni).
Jeszcze ciekawiej jest w Gdańsku, znowu sondaże, tu też komentuje profesor tym razem Maliszewski z Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego – gdzie dwóch się bije tam Płażyński skorzysta. Kandydaci spotykają się na ulicy przy rozdawaniu pączków, a my lecimy do Krakowa, na przesądzoną już drugą turę. Znowu sondaże i znowu Wasserman: „nowy prezydent to „som” nowe możliwości”.
I znowu sondaż tym razem sejmiki i cała Polska – konkurs bez nagród, bo oczywiście wygra PiS. I znowu profesor, ale ten sam – Maliszewski z Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego: PiS zyska 10%, PSL straci 10%, no i prof. z KUL-u – że PiS zyska, a na koniec zajawka wieczoru wyborczego – zaprosił Maksymilian Maszenda.

3. Instrukcja obsługi wyborów.
4. Rocznica śmierci ks. Popiełuszki. Tym razem Morawiecki z Twittera.
5. Mowa nienawiści. O zamordowaniu przed ośmioma laty Marka Rosiaka – działacza PiS w biurze poselskim w Łodzi. Motywem była nienawiść polityczna, którą niektórzy politycy podsycają do dziś (ciekawe, czy będzie o zdradzieckich mordach). Zabił go były członek PO, który skuty krzyczy, że chciał zabić Kaczyńskiego, tylko ma za małą broń.
A teraz mowa nienawiści no i jak można było przypuszczać siedem miesięcy wcześniej Tusk w sejmie mówił uwaga: „wyginiecie jak dinozaury” (też nie wierzę), Sikorski „dożynał watahy”, a Palikot: „zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy a skórę wystawimy na sprzedaż” (zastanawiam się czy nie śnię). Cytuję teraz jak leci:
(poważny, smutny reporter:
– „Od śmierci Marka Rosiaka minęło osiem lat, a Platforma swojej retoryki nie zmienia.”
(Schetyna)
– „Musimy wygrać te wybory, zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa pisowską szarańczę.”
(To naprawdę wszystko nadal leci w Wiadomościach TVP)
Dla hitlerowców Żydzi byli insektami. Poseł Furgo wykorzystał hitlerowskie plakaty i wkleił tam twarze polityków Zjednoczonej Prawicy, a w Dąbrowie Górniczej kandydat jest szantażowany i grozi się mu śmiercią i spaleniem domu (widzimy Schetynę w międzyczasie).I teraz już spokojnie do Sowy. Taśmy przekleństwa, deprawacja władzy. To z wczoraj. No oczywiście to Tusk i jego rząd. A potem „ekspert” – Cezary Gmyz :). No i wracamy na starą ścieżkę – rząd PO-PSL podwyższył wiek emerytalny i zabrał kasę z OFE, nagranie z Sowy – walimy w Kosiniaka. Powtórka z Arłukowicza wczorajszego i z pytania o sukcesy do Schetyny z jego dwu sekundowym milczeniem. Matko boska taż ten reporter powinien z zawodu wylecieć, a nazywa się Maciej Sawicki.

6. Mówią, że Schetyna kazał nielegalnie nagrywać przeciwników politycznych we własnej partii. (To lepiej niż u Sowy 😉 ) Nic na razie nie ma ale ekspert z wPolityce mówi: „wiemy dobrze jakie są metody Grzegorza Schetyny, to są metody z mafijnych filmów głównie.” (czy jest prawnik na sali ?) Potem o prokuraturze, że umorzyła już kiedyś śledztwo, ale że trzeba przesłuchać Schetynę i Grasia. Prokura tym razem wszczyna, nagranie trafiło do mediów słyszymy trzy razy, ale nagrania nie słyszymy. Ech…

7. Kaczyński chce być w Unii. Będzie o straszeniu PiSem. I uwaga o decyzji Trybunału Sprawiedliwości, który tuż przed wyborami w ekspresowym tempie zawiesił ustawę o SN. Morawiecki mówi, że się ustosunkuje, a 80% Polaków chce reformy wymiaru sprawiedliwości i tyle (Dlaczego nie 99%?). Kaczyński grzmi i nawet tam nakłamali, bo Wąż (tak Konrad Wąż reporter) mówi o sporze z Komisją Europejską i że nie ma wpływu na relacje z Unią, a Kaczyński mówi o wniosku Ziobry do TK i że nie ma związku z wyprowadzaniem Polski z Unii. Ale opozycja straszy Polexitem (Lubnauer, Schetyna Basia Nowacka) i PiS-em (znak rozpoznawczy PO) i teraz nie uwierzycie: – występ Kabaretu Moralnego Niepokoju (pewnie zamiast eksperta) i Górski parodiujący Tuska. I ten Wąż daje ten kabaret przechodząc do „konkretów”, że wtedy straszyli zrujnowaniem gospodarki i się nie udało, a teraz Polexitem i też się nie uda. (A masło przepraszam Wężu u was po ile?) Ekspert tym razem ze „słynnej” i „wiodącej” Gazety Obywatelskiej, a Wąż, Kaczyński i Karczewski powtarzają jak mantrę, że są proeuropejscy. Uwaga novum: Kaczyński popierał wejście do Unii zawsze (Porozumienie Centrum) a przeciw był Giertych, a dziś (łatwo zgadnąć) Giertych po stronie PO hop hop hop, kto nie skacze ten jest z pisem. A jest przecież obrońcą Tuska, który działał przeciwko Polsce w sprawie uchodźców. (No zawiłości tej myśli redaktorskiej są niezmierzone). Nie brak opinii, że Donald Tusk jest zagrożeniem dla Unii, bo odpowiada za klęskę polityki migracyjnej i Brexit. No i expert z Gazety Polskiej potwierdza.
A potem już są takie nieważne głupoty, które podtrzymują tezę, że szkoda czasu.

8. Morawiecki podsumowuje kampanię samorządową. W Pułtusku live był. Morawiecki kocha Polskę, a zaraz będzie gościem Wiadomości.
9. Miś Uszatek ocalony. Oczywiście dzięki Ministerstwu Kultury.
10. A na koniec 8 minut „zajawki” wywiadu z Morawieckim.

A najciekawsze będzie jutro. 🙂