Nowe książki

Dysk Google

Paweł Wimmer

Obywatel w chmurze

Dysk Google

KOD Mazowsze, Warszawa 2018

Następny ebook napisany w ramach edukacji obywatelskiej KOD – Mazowsze, tym razem poświęcony Dyskowi Google.  Narzędzie jest przeznaczone dla studentów, uczniów, dziennikarzy, biznesu, środowiska akademickiego, aktywistów społecznych, którzy chcą mieć wygodną platformę składowania dokumentów i dzielenia się z nimi z innymi, łatwo dostępną z dowolnego miejsca i urządzenia.

Ebook jest publikacją bezpłatną, możesz ją swobodnie rozpowszechniać wśród swoich znajomych. Możesz go pobrać z mojego folderu: Dysk Google

Ze wstępu: Dysk Google to jedna z powszechnie używanych chmur informatycznych, udostępniana za darmo użytkownikom komputerów na całym świecie. O zaletach pracy w chmurze piszę w następnym rozdziale, jednak w tym miejscu chciałbym podkreślić przydatność nie tylko dla indywidualnego użytkownika, ale i dla całych zespołów. To szczególnie ważne tam, gdzie grupy osób chcą ze sobą współdziałać, wymieniając się dokumentami i pozostając w stałym kontakcie ze sobą. A takie potrzeby mają m.in. członkowie rozmaitych stowarzyszeń.