WordPress – stawianie bloga

Paweł Wimmer

600 milionów z 2 mld stron w Internecie jest obsługiwanych przez WordPressa. Wśród aplikacji do zarządzania treścią (tzw. CMS) ma aż 60% udziału, podczas gdy żadna z pozostałych aplikacji (Joomla, Drupal, Blogger) nie przekracza kilku procent. Nie znać WordPressa to jak nie znać Microsoft Office. Nic dziwnego, że warto się nauczyć obsługi tego wspaniałego narzędzia, zwłaszcza gdy jest się osobą zajmującą się publikowaniem. Z niewielką emfazą można stwierdzić, że to dzisiaj ważna sprawność cywilizacyjna. Poświęcimy tej sprawie serię wpisów.

Pierwszy wpis serii poświęcamy stawianiu bloga na serwerze, w zakupionym koncie. Usługę tzw. hostingu oferuje w naszym kraju wiele firm – stosunkowo niewielkim kosztem (abonament roczny) za miejsce i domenę internetową możemy dysponować wygodnym miejscem do publikowania.


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function get_component() on null in /home/towarzy/domains/towarzystwodziennikarskie.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/global-widget/widgets/global-widget.php:180 Stack trace: #0 /home/towarzy/domains/towarzystwodziennikarskie.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/global-widget/widgets/global-widget.php(68): ElementorPro\Modules\GlobalWidget\Widgets\Global_Widget->set_preview_settings(Array) #1 /home/towarzy/domains/towarzystwodziennikarskie.pl/public_html/wp-content/plugins/essential-addons-for-elementor-lite/includes/Traits/Generator.php(18): ElementorPro\Modules\GlobalWidget\Widgets\Global_Widget->get_raw_data(false) #2 /home/towarzy/domains/towarzystwodziennikarskie.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): Essential_Addons_Elementor\Classes\Bootstrap->collect_transient_elements(Object(ElementorPro\Modules\GlobalWidget\Widgets\Global_Widget)) #3 /home/towarzy/domains/towarzystwodziennikarskie.pl/public_html/wp-includes/class- in /home/towarzy/domains/towarzystwodziennikarskie.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/global-widget/widgets/global-widget.php on line 180