Aktualności

W narodowych merytorycznie: Anna Mentlewicz, zastępca kierownika Redakcji Audycji Społeczno-Publicystycznych TVP1, przeniesiona do Redakcji Rolnej.

List Do Towarzystwa Dziennikarskiego

Zbieracie Państwo informacje o decyzjach personalnych podejmowanych przez kierownictwo TVP, dlatego pozwalam sobie napisać. Byłam wice-szefem Redakcji Audycji Społeczno-Publicystycznych (do 18 stycznia 2o16) i dyrektor Anteny zaproponował mi odejście z firmy. Przypomniałam, że od dwóch miesięcy jestem w wieku ochronnym, więc przeniósł mnie do Redakcji Rolnej.

 Jako wice szef redakcji nadzorowałam Sprawę dla reportera, Świat się ręci Politykę przy kawie. Wcześniej współtworzyłam i nadzorowałam program Kto za to zapłaci – T. Mosza i Janka Wróbla, Lekką jazdę Mazurka i Zalewskiego, Wywiad i opinie – Krzyśka Skowrońskiego. Tworzyłam program Rower Błażeja i wielu młodych dziennikarzy pracujących w mediach to moi wychowankowie. Jeszcze wcześniej byłam autorką i prezenterką kultowego LUZ. Wymyśliłam i zrealizowałam pierwsza akcję medialną na rzecz niepełnosprawnych Wojna z trzema schodami. Jestem scenarzystką, autorką sztuk teatralnych, które miały swoje premiery w Teatrze Polskiego Radia. Ale usłyszałam, że jedyne miejsce na jakie zasługuję po 33 latach pracy w TVP to Redakcja Rolna.

Anna Mentlewicz