AktualnościDziałalność TDMedia obywatelskie

Nagroda Towarzystwa Dziennikarskiego „Obywatel Dziennikarz Roku” dla Władysława Ciejki

Władysław Ciejka (L) odbiera z rąk prezesa TD Seweryna Blumsztajna (P) nagrodę "Obywatel Dziennikarz Roku".

Towarzystwo Dziennikarskie ustanowiło coroczną nagrodę dziennikarską „Obywatela Dziennikarza Roku”.

Tytuł ten będziemy corocznie przyznawać dziennikarzom, zarówno profesjonalnym jak i mediów społecznościowym, za odwagę, uczciwość i społeczne zaangażowanie w pracy dziennikarskiej. „Obywatela Dziennikarza Roku” wybierać będzie coroczne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Dziennikarskiego.
 
W 2018 roku postanowiliśmy przyznać ten tytuł Władysławowi Ciejce. 
 
W piątek, 6 lipca 2018 r. odbyła się mała uroczystość wręczenia laureatowi, Władysławowi Ciejce okolicznościowego dyplomu, potwierdzającego przyznanie tytułu. Dyplom to dzieło Andrzeja Mleczki, który zaprojektowała go  pro publico bono. Laur wręczył i laudację wygłosił Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa.
 
Nagrodę przyznano za filmowe relacje Władysława Ciejki z manifestacji ulicznych, które ukazują się od ponad dwóch lat na Facebooku i YouTubie. Są to obrazy z wydarzeń związanych z ruchami obywatelskimi z manifestacji ulicznych oraz różnych spotkań. Pojawiają się na żywo na kanałach „Włodek Ciejka TV”. Relacjom towarzyszą inteligentne i ekspresyjne, ale też często emocjonalne, komentarze – podkreślał Seweryn Blumsztajn. Na uwagę załugują mobilność i osobista odwaga Włodka. Zdarzało mu się nadawać z samego centrum policyjnych interwencji!
 

Włodziemierz Ciejka w latach 1980-81 był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Politechnice Warszawskiej. (janina)

Ma 58 lat, jest warszawiakiem. W latach 1980-81 był działaczem NZS-u na Politechnice Warszawskiej, ostatecznie ukończył studia ekonomiczne. Nie należy do żadnej partii politycznej. Swój życiorys kończy następująco: 

„Majątku nie posiadam za to mam dwie byłe żony i fajnego, dorosłego syna. Jestem nałogowym palaczem niepalącym od 12 lat, jeżdżę na motocyklu, kocham (niestety ostatnio platonicznie) argentyńskie tango i wierzę w to, że ludzie są istotami myślącymi, zdolnymi do podejmowania samodzielnych decyzji.”

Włodek Ciejka, "Obywatel Dziennikarz 2018"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *