Aktualności

Wiadomości, poniedziałek, 22.10.2018

Kuba Karyś

Ostatnie WIADOMOŚCI. Troszkę zmieniłem termin, ale dzisiaj myślę może być dużo ciekawiej.
Wiadomości – The day after – Michał Adamczyk wita słowami:
Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory samorządowe, ale duże miasta dla Koalicji Obywatelskiej. (Zauważmy, że zniknęła Zjednoczona Prawica)
HEADLINE: Kaczyński – „wygraliśmy po raz czwarty”, ale KO wygrywa w dużych miastach / gwałtowna zmiana pogody / więzienie na sprzedaż.

1. Trzeci raz „Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory samorządowe, ale w dużych miastach triumfuje Platforma.” Najwięcej w sejmikach traci PSL. Rekordowa frekwencja.
Redaktor Szypszak rusza do boju. Sztab PiS się cieszy. Kaczyński, Morawiecki. Pokazane są tylko wyniki PiS-u (33%). No i teraz jak rosło w samorządowych na przestrzeni lat. Dobra zmiana przekonała do siebie 900 tys ludzi przez ostatnie 4 lata. Ekspert „Sieci” – oczywisty sukces, ale nie powinien zadowolić tej partii. Nie wolno spocząć na laurach, stać ich na więcej.
Drugie miejsce KO (26,7%) Schetyna ogłosił sukces choć połączone siły Platformy, Nowoczesnej, IP osiągnęły prawie taki sam wynik jak sama platforma cztery lata temu. Sakiewicz mówi, że Koalicja Obywatelska się nie ma z czego cieszyć, bo traci stan posiadania (Tak btw. ciekaw jestem jak tam akcja z Psalmem 33)
Na trzecim miejscu PSL. (13,6) Kosiniak mówi, że są silniejsi niż kiedykolwiek, a red. Szypszak przypomina, że to nieprawda, bo stracili bardzo. I znowu przypominajka.
Teraz sejmiki 9:7 dla PiS, pozostałe partie (ponad progiem 5%), frekwencja. Frekwencja byłaby większa, ale był kłopot z internetowymi zgłoszeniami. Minister cyfryzacji zwala na UM Warszawy. A potem o kolejkach w Warszawie i że PKW podjęło decyzję, że zagłosować może każdy stojący w kolejce.

2. Zaskoczeniem jest że nie będzie drugiej tury w Warszawie i Łodzi i Platforma wygrała, ale zaskoczeniem jest też to, że kandydatów PO nie będzie w drugiej turze w Szczecinie i Gdańsku.
Red. Stankiewicz zaczyna od Trzaskowskiego, pączków i podziękowań dla Warszawiaków. Patryk Jaki pogratulował zwycięzcy i życzył mu powodzenia (Tak btw. te gratulacje Jakiego, to najlepsze co zrobił w całej kampanii i bardzo go teraz ociepliły.)
Dalej Katowice (bezpartyjny Krupa), Łódź (Zdanowska bez kontrowersji) i mapka Polski.pierwsze tury nazwiska bez przynależności. Klęska Nitrasa w Szczecinie, bo nie będzie drugiej tury. W kolebce Solidarności druga tura. W Kielcach też. W Krakowie „tylko” 10% różnicy i Wasserman ma szanse. W Słupsku PO przegrała – wygrała zastępczyni Roberta Biedronia z ponad 53 procentowym poparciem. Na koniec Zakopane.

3. Gdańsk. Dopiero na trzecim miejscu Wałęsa – kandydat Platformy Obywatelskiej. W mateczniku PO. Jarosław Wałęsa rozczarowany. Ekspertka z wPolityce chwali Płażyńskiego. A potem Płażyński mówi o dalszej kampanii i rozmowach z ludźmi. Pani z Gdańska chce parków i zieleni. Z Pawłem Adamowiczem nie udało się skontaktować.

4. Widzowie wybrali Wieczór Wyborczy TVP.
5. Dyscyplinarne zwolnienia w LOT.
6. Duda w Niemczech.
7. Hiszpania chce skorzystać z doświadczeń Polski przy uszczelnianiu systemu podatkowego.
8. Jak głosowali młodzi Polacy? Wybrali PiS. Co czwarty wyborca w wieku od 18 do 29 lat. A potem jak zwykle młodzi o najlepszej opcji czyli PiS.
9. Kandydaci z problemami. Zbigniew W. kampanię prowadził z więzienia. Hanna Zdanowska oczywiście się pojawia wspierana przez PO (Fota ze Schetyną). I molestujący Małkowski z Olsztyna.
10 Pogoda się załamała.
11. Osteoporoza – trzeba się badać.
12 Więzienie na sprzedaż w Lubaniu.
13. Gośćmi Wiadomości Horała i zdalnie Rulewski.

I to już koniec. Dziękuję wszystkim, którzy to przeczytali i wytrzymali. Na koniec telewizyjny mem tej kampanii – fake ale cudny. 🙂
Do zobaczenia.