Nowe książki

Mind mapping z komputerem

Paweł Wimmer

Mind mapping z komputerem

Uporządkuj swoje myśli

Wydawnictwo Helion, Gliwice 2018

W Wydawnictwie Helion ukazała się właśnie moja publikacja poświęcona komputerowym narzędziom do tworzenia map myśli. Opisuje kilka ważnych programów, wśród których głównym bohaterem jest bezpłatna wersja XMind. Książce towarzyszy bezpłatny zestaw screencastów, który można pobrać ze strony Videopoint. Książka dostępna jest w wersji drukowanej oraz tańszej, elektronicznej.

https://helion.pl/ksiazki/mind-mapping-z-komputerem-uporzadkuj-swoje-mysli-pawel-wimmer,uposwm.htm#format/d

Celem publikacji – pierwszej tego rodzaju na polskim rynku książki informatycznej – jest systematyczna prezentacja nowoczesnej formy konstruowania map myśli, a więc za pomocą narzędzi informatycznych. Nie zajmuje się samą ideą map myśli – na rynku jest już kilka tytułów opisujących tę technikę – lecz pokazuje narzędzia i uwydatnia przewagę, jaka mają nad tradycyjną techniką ręcznego rysowania map.

Zainteresowanych zapraszam do kupienia mojej książeczki, natomiast niezdecydowanych zachęcam do zapoznania się ze screencastami, które są dobrym wstępem do tego tematu – mam nadzieję, że zachęcę w ten sposób do nabycia książki, ale jeśli jedynie zasieję ziarno zainteresowania tą fascynującą techniką, to także będę usatysfakcjonowany.

https://videopoint.pl/kurs/mind-mapping-z-komputerem-kurs-video-uporzadkuj-swoje-mysli-pawel-wimmer,vtwmap.htm#format/w

Z notki na stronie książki: 

Mind mapping to rewolucyjna technika porządkowania wiedzy i tworzenia notatek, która pozwala znacznie zwiększyć skuteczność pracy i nauki poprzez pełne wykorzystanie potencjału naszych umysłów. Dzięki zastosowaniu kolorów i rysunków oprócz słów i symboli uaktywnia ona obydwie półkule mózgu, poprawiając koncentrację, aktywuje intuicję i sprawia, że proces zapamiętywania staje się efektywny i… przyjemny!

Na polskim rynku dostępnych jest wiele podręczników dotyczących map myśli, brakowało jednak do tej pory pozycji opisującej praktyczne zastosowanie aplikacji komputerowych przeznaczonych do ich tworzenia. Na szczęście to już przeszłość! Z tej książki dowiesz się, jak posługiwać się narzędziami XMind, XMind Pro, iMindMap oraz MindMup, a także nauczysz się wykorzystywać je skutecznie do osiągania swoich celów.